Přehledná interaktivní mapa.

Kalendář
červen 2020
TPoÚtStČtSoNe
23
1
2
3
4
5
6
7
24
8
9
10
11
12
13
14
25
15
16
17
18
19
20
21
26
22
23
24
25
26
27
28
27
29
30
Počasí

Začínáme

1. července 2017

pict

Video o Tolštejnském panství

 

 

Vzdálenější okolí

26.6.14 10:44 | admin | 1142x

Sloup v Čechách

Na úpatí Lužických hor leží vesnička, která si Vás získá svým okolím -  Sloup v Čechách

Láká především jedinečnými skalními útvary a rozsáhlými lesy. Přijdete-li na jižní konec obce, rozevře se před vámi široké ploché údolí s nepřehlédnutou dominantou skalní hradem a
poustevnou
. Jižní osluněná stěna skály byla vytvarována do stupňovitých zahradních teras.

 

V roce 1718 vyhloubil Samuel Görner jeskyni ve skalním bloku a žil tam jako poustevník. Podle něj se dnes jmenuje toto místo Samuelova jeskyně. Asi před 100 lety byla skála upravena jako vyhlídka

 

Dalším lákadlem ve Sloupu je zámek. Dnes je domovem důchodců,ale i tak stojí za shlédnutí. 

Pod zámkem jsou vedeny zeleně a žlutě značené trasy, jejichž součástí jsou naučné trasy obcí a
okolím.

 

Asi 4 km dlouhý Sloupský vyhlídkový okruh Vás provede po nejkrásnějších sloupských skalních vyhlídkách. Okruh je označen od Koupaliště i Sloupského hradu. Ulicí Pod Stráží projdeme lesem po obnovené cestě do Lesního divadla. Po zeleně značené lesní cestě vystoupáme na nejkrásnější sloupskou vyhlídku u bývalé chaty Na stráži.

Brzy se dostaneme k rozcestí U křížku s dřevěným křížem. Stoupáním se dostaneme na Dolní

Na konci Dolní Hraběcí cesty odbočíme do Sloupského skalního města se třemi dalšími vyhlídkami. Vrátíme se zpět a Konvalinkovým dolem projdeme z lesa ven a kolem hřbitova se dostaneme zpátky do obce.  Hraběcí cestu. Míjíme vyhlídku Emanuela Maxu, Hraběnčinu vyhlídku, Hradní vyhlídku a Maxmiliánovu vyhlídku s překrásnými panoramatickými výhledy na Sloup, Nový Bor a Lužické hory.

Dokonce zde můžete navštívit koupaliště a lanové centrum. V lanovém centru jsou dva okruhy. Otevřeno je tam denně od 10 do 19 hod v areálu koupaliště ve Sloupu v Čechách (od června do září, v jiném termínu po dohodě). Bližší informace, rezervace větších skupin a skupinové slevy na tel. +420 602 150 709 nebo info@lanoveaktivity.com.

Svojkov

Romantické skalnaté údolí Modlivý důl se táhne mezi pískovcovými skalami pod Slavíčkem a Tisovým vrchem na severovýchodním okraji Svojkova, nedaleko Nového Boru. Jedná se o tajemné poutní místo, o jehož původu se vyprávěly různé pověsti.
Skalnatá rokle se původně nazývala Smolný důl, protože zdejší uhlíři měli vedle milířů i smolné pece, v nichžvařili kolomaz. Teprve později zde vzniklo poutní místo, o jehož původu se vyprávěly různé pověsti. P

Svor

Obec svor je poměrně rozsáhlá a proto je zde veliké turistické vyžití. Podél Žitavské stezky narazíte na zhruba 120 m dlouhý skalnatý hřbítek je tvořen křemenným pískovcem, kde se nachází zřícenina hradu Milštejn.

V části obce Rousínov dnes naleznete pozůstatky klasicistního mlýnu a četné lidové stavby z první poloviny 19. století. Nedaleko obce se skrývají pozůstatky Rousínovského hrádku a směřuje tudy cesta na přírodní rezervaci Klíč. Nemusíte se však nechat odradit ani v zimě, je tu velké množství běžeckých tras a na nedalekém Rousínovském vrchu lze využít lyžařské sjezdovky.

 

Peklo u České Lípy

Národní přírodní památka Peklo se nachází v údolí Robečského potoka mezi obcí Zahrádky u České Lípy a městem Česká Lípa.

Robečský potok v katastru obce Zahrádky vytéká z Novozámeckého rybníka a protéká pískovcovým skalním masivem, kde vytváří velice malebnou skalní průrvu v celkové délce asi 4km. Příkré pískovcové skalní stěny zde vytváří impozantní a mohutný pískovcový kaňon s malou údolní nivou na jeho dně. Je zde řada jeskyní, převisů atd.

Naučná stezka vede půvabným údolím po červené turistické značené cestě od železniční zastávky Zahrádky až do České Lípy. Asi 2 km od České Lípy u Skautské skály začíná naučná stezka Pekelské údolí, která seznamuje v úseku 4 km na 10 zastaveních návštěvníky s místní přírodou a zajímavostmi. Na trase v soutěsce je tunel a skalní byt. 

 

 

Výlet po Labi na lodi Porta Bohemica

Pokud si chcete užít trošku odpočinku a zároveň vidět okolí Českého středohoří. Je zde na výběr z okružní plavby z Litoměřic do Lovosic, poté je otočka pod Portou Bohemicou, dále vede cesta do Velkých Žernoseků, projedete Píšťanské jezero a pak jedete zpět. Vybrat si můžete odkud kam pojedete a od toho se odvíjí cena. 

Portál cestovního ruchu.  Baner www.oponice-tolstejn.eu
pict
Napište nám
Váš email
pictopište prosím znaky do pole
pict
Doporučte nás
Váš email
Adresát

Spodní loga

Tolštejnské panství, webmaster: info@tolstejnskepanstvi.cz

©2012 | Designed by Karel Hybš | Powered on bubilegCMS v4.00L | Licence | Best in Mozilla Firefox Google Chrome